VIR-TECH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home AKTUALNOŚCI
AKTUALNOŚCI

Aptina Imaging

Email Drukuj PDF

Systemy przetwarzania obrazu.

Corasz szybszy rozwój i szersze zastosowanie technik cyfrowej rejestracji obrazu powoduje, że coraz większa grupa elektroników konstruktorów chce zajmować się tematem przetwarzania obrazu. Temat przetwarzania i rejestracji obrazu to bardzo szerokie pojęcie dlatego trudno scharakteryzować jednoznacznie profil użytkownika oraz jego zainteresowania. Obecnie przetworniki obrazu stosowane są coraz bardziej powszechnie we wszelkich dziedzinach przemysłu i nauki.

 Wychodząc na przeciew oczekiwaniom naszych klientów nasza firma wprowadza do oferty nowe elementy.

Zestawy ewaluacyjne dla elektroników, przetworniki obrazu Aptina Imaging.APTINA IMAGING 400

Jeśli mają Państwo jakieś pytania potrzeby z zakresu samych przetworników Aptina Imaging lub zestawów modułów obiektywów filtrów zapraszymy do kontaktu.

 

SoM System on Module nowy trend w opracowywaniu urządzeń.

Email Drukuj PDF

NOWE METODY PROJEKTOWANIA URZĄDZEŃ

Skrócenie procesu projektowania i uruchamiania aplikacji bazujących na mikrokontrolerach to obecnie priorytet dla firm produkujących wszelkiego rodzaju urządzenia.
Dlatego coraz bardziej popularnymi rozwiązaniami są tzw. SOM. SOM (System on Module) analogicznie do propagowanego ostatnio SoC Architecture (System on Chip).SOM jest rozwinięciem tego drugiego gdzie na jednym module mamy do dyspozycji Mikroprocesor oraz SDRAM, NAND Flash, EEPROM, 10/100M Ethernet controller chip dodatkowo może być power indicator system working status indicator oraz dostępne na złączu porty UART, Debug serial port, USB Host, SPI, TWI, SDIO, PWM, AC97, LCD, Touch Screen, JTAG.
Na ogół taki moduł ma już wgrany system operacyjny typu Linux.
Klient pyta jaka jest korzyść z takiego rozwiązania?
Mamy moduł w formie płytki PCB ze złączem typu SO-DIMM (ostatnio jedne z bardziej popularnych), moduł taki wraz z płytą bazową dostępny w naszej ofercie płyta z modułem SBC9261-I, moduł MINI9261-I

MINI9261-I back MINI9261-I
klasyczną listwą kołkową („gold piny”) moduł taki znajduje się w oferowanym przez nas urządzeniu o nazwie SBC6045

mini 6045


lub aby zmniejszyć gabaryty całego modułu złącza typu QSH od Samtec. Moduł SoM to MBC-SAM9G45.

MBC SAM9G45 bottomMBC SAM9G45 front
Co z tym zrobić?!
Gdzie wpiąć?!

Do celów projektowych można zakupić płytę bazową do której wpina się wybrany moduł.
Płyta taka posiada fizycznie większość peryferii jakie oferuje mikroprocesor. Na bazie tej płyty można wykonać prototyp interesującego nas urządzenia.
Klient powie OK. ale do tego to ja mogę kupić sobie zwykła płytę ewaluacyjną i będzie mnie to kosztowało taniej.
Wszystko to prawda tylko bazując na popularnym zestawie ewaluacyjnym zrobimy prototyp i czeka nas żmudne projektowanie PCB przeznaczonej do pracy przy wysokich częstotliwościach sygnałów cyfrowych dla naszego docelowego urządzenia. Kto już kiedyś zmierzył się z tym problemem wie, że nie jest to trywialne projektowanie PCB.
Kolejnym problemem do rozwiązania jest implementacja systemu operacyjnego.
W praktyce producentowi rzadko potrzebna jest funkcjonalność i peryferia płyty ewaluacyjnej. Uproszczenie na zastosowaniu SOM polega na tym że całą „cyfrówkę” z trudnym projektowaniem obwodów gdzie występują duże częstotliwości mamy za sobą.
Podobnie spawa wygląda z systemem operacyjnym ponieważ mamy zaimplementowany system ze sterownikami (czasem przykładowymi aplikacjami) do wszystkich urządzeń zawartych na płycie ewaluacyjnej.
Możemy więc przejść do „uproszczonego projektowania”.
Projektujemy tylko tą część interfejsów i połączeń, które niezbędne są w naszej aplikacji wpinamy na złączu moduł i mamy gotowe urządzenie!

Z obserwacji rynku i zapotrzebowań klientów widać już, że wymienione wyżej 3 typy modułów SoM znalazły zainteresowanie wśród 3 typów użytkowników. Moduły bazujące na złączu SODIMM cieszą się zainteresowaniem głównie wśród projektantów robiących systemy (małoseryjne) dla przemysłu. SOM ze złączem kołkowym to świetna platforma do urządzeń wytwarzanych jednostokowo i hobbystów. Przyczną takiego stanu rzeczy jest fakt, że  konstrukcja ta nie wymaga precyzyjnego lutowania a sygnały są dostępne w bardzo prosty sposób. Moduły SoM ze złączami QSH zostały natomiast docenione wśród projektantów urządzeń mobilnych podobnie jak w poprzednim przypadku główną rolę odegrały tu względy geometryczne.

 

 

Embest CO.LTD.

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że od dnia 01.01.2011 zostaliśmy partnerami firmy

EMBEST CO.LTD.

EMBEST jest firmą dynamicznie rozwijającą się zatrudniającą około 160 osób (wiekszosć to inżynierowie). Obecnie dynamicznie wprowadza swoje produkty na rynek Unii Europejskiej. Biorąc pod uwagę doświadczenie i zaplecze jakim dysponują (11 lat doświadczenia w branży) będą coraz bardziej widoczni na naszym rynku.

W swojej ofercie mają zestawy ewaluacyjne dla procesorów ARM czołowych producentów tych układów takich firm jak: NXP, ST, ATMEL, SAMSUNG, LUMINARY. W ofercie nie brakuje także bardzo wydajnych rozwiązań bazujących na układzie TI OMAP.

Zestawy charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania oraz ciekawym wyposażeniem.

W naszej ofercie znajdują się wszystkie zestawy dostępne w firmie Embest (nawet te, które nie są opisane na naszej stronie).

Średnio raz w miesiącu mamy dostawę sprzętu.

Proszę o nadsyłanie ewentualnych zapytań. Nie jest ważne czy potrzebna jest w danej chwili 1 szt. sprzętu czy więcej.

Odpowiemy na każde zapytanie.

Dopasujemy sprzęt do Państwa potrzeb i wymagań !!!

 

 

 

CCS

Email Drukuj PDF

 

 

Code Composer Studio – CCSv4

Code Composer Studio – CCSv4 jest zintegrowanym środowiskiem projektowym IDE (Integrated, Development Environment) dostarczanym przez firmę Texas Instruments. Obecnie najbardziej aktualną wersją tego środowiska jest wersja CCSv5 w dystrybucji jednak cały czas obecna jest wersja v4. Wszystko spowodowane jest oczywiście opóźnieniami w dystrybucji (podobno brak nośników z V5). Jednak producent deklaruje, że jeszcze przez jakiś czas po zakupie v4 będzie można darmowo zrobić upgrade do v5.
Jednak najistotniejszą zmianą pomiędzy v3.3 i v4 (i dalszymi) jest sposób licencjonowania oraz koszt samej licencji. Otóż Texas Instruments postanowił upowszechnić swoje środowisko jak i układy. Komercyjna wersja CCS kosztuje obecnie około 500$ w dystrybucji (co w porównaniu do 10 000 PLN za komercyjną wersję CCS3.3 jest zmianą zasadniczą). Ponadto producent postanowił także, że używanie CCS z JTAG klasyXDS100 jest bezpłatne. Jedną  zmianą układy i narzędzia stały się dostępne dla elektroników amatorów jak i małych firm projektujących układy mikroprocesorowe. Komercyjny CCS w wersji 4 jest do nabycia także w naszej firmie w komplecie w JTAG XDS560PLUS oraz XDS560V2.

Zapraszamy do składania zapytań.

 

 
Więcej artykułów…